O 22.30, w Wigilię Bożego Narodzenia 2018 roku, abp. Marek Jędraszewski rozpoczął 26-tą Żywą Szopkę przy franciszkańskiej. Dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy życzenia. Potem kolędowaliśmy wraz z franciszkańskim zespołem seminaryjnym Fioretti .

Wigilia 2018 – Żywa Szopka przy franciszkańskiej

Następnie uczestniczyliśmy w Pasterce pod przewodnictwem prowincjała Braci Mniejszych Konwentualnych, brata Mariana Gołąb. Na początku liturgii odbyło się uroczyste wniesienie figurki Pana Jezusa i złożenie jej w żłobie przygotowanym wcześniej przez braci. Asystą liturgiczną my się zajęliśmy, bracia z seminarium i junioratu. Minister prowincjalny wygłosił Słowo Boże i homilie. W taki sposób zakończyliśmy ten dzień świętowania.

BOŻE NARODZENIE

Tegoroczne Boże Narodzenie świętowaliśmy wraz z uczniami szkoły w Poskwitowie, z perkusyjnym zespołem dzieci „Wołki i Osiołki”, zespołem Ku Chwale i braćmi z zespołem Fioretti. To był niezapomniany czas radowania się z przyjścia na świat Jezusa. 

II DZIEŃ ŚWIĄT

Dzisiaj dzieliliśmy radość z zespołem Jakubowe Muszelki – to wielka radość, gdy dzieci stoją na scenie i mówią czy śpiewają z wielką prostotą. Jasełka przedstawili domownicy z San Damiano – franciszkańskiego centrum profilaktyki i leczenia uzależnień. 

Kolędowaliśmy z zespołami Kwartet C.D.N. i NaNowo. 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.