Jezus pokonał śmierć, dlatego możemy żyć w wolności dzieci Bożych! 🙂
Znalezione obrazy dla zapytania pusty grób w jerozolimie

W tym miesiącu dzień skupienia przeżyliśmy wraz z ojcem prowincjałem, Marianem Gołąb. Wygłoszona konferencja była oparta o biblijną historię wyjścia Izraelitów z Egiptu i można ją podzielić na trzy etapy:

  1. Wyjście z Egiptu – to jakby początek naszego powołania, nowicjat, w którym jesteśmy pełni ideałów i entuzjazmu do działania.
  2. Przebywanie na pustyni – w życiu każdego zakonnika przychodzi czas posuchy w którym można się poczuć jak na pustyni. Bóg daje nam taki okres ale nie po to by przejść przezeń biernie, bez zaangażowania czy wręcz z narzekaniem ale zachęca do ciągłego odnawiania. Ojciec prowincjał wskazał, że warto w tym czasie wracać do pierwotnego ideału. Podejmować walkę duchową i poprzez nią dochodzić do pełni konsekracji o którą powinniśmy zabiegać każdego dnia.
  3. Wejście do ziemi obiecanej – Bóg rozciąga przed nami dużo szerszą perspektywę od naszego spojrzenia na rzeczywistość. Pan obiecuje nam niebo a konsekracja poprzez złożenie ślubów jest drogą do spotkania z Nim. To jest nasza główna motywacja, która powinna pociągać, ożywiać braci będących na poprzednich etapach.

Wciąż jesteśmy w drodze. Dopóki żyjemy nasz cel nie zostaje osiągnięty. Nasz minister prowincjalny żywo przypomniał nam o rzeczywistości walki duchowej i realnego wpływu szatana na nasze życie. Jako zakonnicy powinniśmy żywo podejmować walkę, dążąc wraz z braćmi do świętości.


Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.