W dniach 13-16 XII br. w Częstochowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym.

Ogromny sukces odnieśli bracia reprezentujący nasze krakowskie seminarium: br. Roman Janusz, br. Jacek Bielecki i br. Marcin Guzik.

W rywalizacji drużynowej dotarliśmy, aż do finału, gdzie po emocjonującej walce wygraliśmy z WSD z Tarnowa, zdobywając tytuł drużynowego Mistrza Polski WSD w Tenisie Stołowym.

W turnieju drużynowym wzięły udział 22 seminaria diecezjalne i zakonne z całej Polski.

Natomiast w grach indywidualnych rywalizowało 64 zawodników. Tu też odnieśliśmy duży sukces. Br. Marcin został wicemistrzem Polski i zdobył srebrny medal, br. Roman zajął 7 miejsce, a br. Jacek 13 miejsce.

Mistrzowie

Gospodarze, czyli WSD w Częstochowie zapewnili wszystkim uczestnikom bardzo dobre warunki do rywalizacji sportowej oraz wspólnej modlitwy i odpoczynku.

Zarówno ceremonii rozpoczęcia jaki i zakończenia przewodniczył miejscowy Pasterz abp Stanisław Nowak. W homilii wygłoszonej podczas Mszy św. kończącej Mistrzostwa Metropolita częstochowski powiedział do zgromadzonych kleryków: Pamiętajcie, aby również przez sport, który jest waszą pasją prowadzić młodych ludzi do lepszego poznania siebie i bliższej relacji z Bogiem.

Dziękujemy naszym przełożonym za możliwość uczestnictwa w tych zawodach sportowych, a wszystkim braciom i sympatykom za doping i modlitwę.