Oktawa Bożego Narodzenia powoli dobiega końca. Radość ze wspomnienia przyjścia na świat Bożego Dziecięcia wypełnia ten czas. Jak wyglądały święta w seminarium? Jakie wydarzenia nam towarzyszyły?

Liturgiczne obchody uroczystości rozpoczęliśmy nieszporami w kaplicy seminaryjnej wraz ze wspólnotą klasztorną. Po modlitwie zebraliśmy się w refektarzu, by łamać się opłatkiem i zasiąść przy wieczerzy wigilijnej. Gdy wybiła północ w Bazylice św. Franciszka z Asyżu została odprawiona Pasterka. Przewodniczył jej nasz minister prowincjalny o. Marian Gołąb.

Wiele czasu poświęciliśmy „Żywej Szopce przy Franciszkańskiej”. Zasadnicze prace przygotowawcze do wydarzenia trwały przez klika dni, poprzedzających święta. Oprawa muzyczna naszego zespołu „Fioretti”, opieka nad zwierzętami, transmisja i media społecznościowe, prowadzenie wydarzenia… sprawiły, że był to pracowity i owocny czas.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej „Żywej Szopki przy Franciszkańskiej”, profilu na Facebook’u oraz na Instagramie, gdzie zamieszczone zostały zdjęcia z wydarzenia.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.