Po przerwie zaczynamy na nowo dodawać kolejne tytuły książek. Zapraszamy oczywiście także Was, abyście współtworzyli ten dział i przesyłali na nasz adres swoje propozycje ciekawych i godnych polecenia książek.

Jako pierwszą preagnę polecić książkę Johna Boyne’a pt. “Chłopiec w pasiastej piżamie”.

okładka
okładka

Z okładki

“Niełatwo streścić historię o chłopcu w pasiastej piżamie. Zazwyczaj na okładce książki pisze się to i owo o fabule, tym razem jednak stwierdziliśmy, że popsuje Wam to lekturę i że najlepiej będzie, jeśli zaczniecie czytać, nie znając nawet tematu.

Choć ta opowieść nie jest przeznaczona dla dziewięciolatków, to odbędziecie podróż z dziewięcioletnim chłopcem o imieniu Bruno- prędzej czy później docierając wraz z nim do ogrodzenia. I mimo, że na świecie istnieje wiele takich ogrodzeń, miejmy nadzieję, że nigdy sami tam nie traficie…”

Moja opinia

Czytając “Chłopca w pasiastej piżamie” czułem się tak jak bym z Brunem był w tej książce. razem z nim przeżywałem to wszystko co było opisane. Doskonały styl pisarski pozwala wręcz pochłaniać książkę. Kiedy sięgniesz po nią, będziesz chciał, aby tak szybko nie mijały kolejne strony, bo wiesz że z każdą następną zbliżasz się do końca pięknej przygody i pięknej przyjaźni z małym chłopcem o imieniu Bruno.

1

  • beata

    Oglądałam film na podstawie tej książki. Zaskakujące spojrzenie na temat obozu koncentracyjnego, bardzo ciekawe. Książkę też na pewno warto przeczytać.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.