Po przerwie zaczynamy na nowo dodawać kolejne tytuły książek. Zapraszamy oczywiście także Was, abyście współtworzyli ten dział i przesyłali na nasz adres swoje propozycje ciekawych i godnych polecenia książek.

Jako pierwszą preagnę polecić książkę Johna Boyne’a pt. „Chłopiec w pasiastej piżamie”.

okładka
okładka

Z okładki

„Niełatwo streścić historię o chłopcu w pasiastej piżamie. Zazwyczaj na okładce książki pisze się to i owo o fabule, tym razem jednak stwierdziliśmy, że popsuje Wam to lekturę i że najlepiej będzie, jeśli zaczniecie czytać, nie znając nawet tematu.

Choć ta opowieść nie jest przeznaczona dla dziewięciolatków, to odbędziecie podróż z dziewięcioletnim chłopcem o imieniu Bruno- prędzej czy później docierając wraz z nim do ogrodzenia. I mimo, że na świecie istnieje wiele takich ogrodzeń, miejmy nadzieję, że nigdy sami tam nie traficie…”

Moja opinia

Czytając „Chłopca w pasiastej piżamie” czułem się tak jak bym z Brunem był w tej książce. razem z nim przeżywałem to wszystko co było opisane. Doskonały styl pisarski pozwala wręcz pochłaniać książkę. Kiedy sięgniesz po nią, będziesz chciał, aby tak szybko nie mijały kolejne strony, bo wiesz że z każdą następną zbliżasz się do końca pięknej przygody i pięknej przyjaźni z małym chłopcem o imieniu Bruno.

1

  • beata

    Oglądałam film na podstawie tej książki. Zaskakujące spojrzenie na temat obozu koncentracyjnego, bardzo ciekawe. Książkę też na pewno warto przeczytać.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.