Kolejna książka jaką Wam przedstawiamy to dzieło Paula Hattawaya, zatytułowane „Człowiek z nieba”. Książkę tę poleca br. Piotr Odój, od niego też pochodzić będzie opinia o tej książce.

okładka
okładka
Z okładki

Inspirująca historia radykalnego chrześcijanina, członka chińskiego kościoła domowego, to jakby współczesne Dzieje Apostolskie. Bądź gotowy na głęboką zachętę i gwałtowne przebudzenie. Lektura obowiązkowa dla uśpionych kościołów Zachodu.

Dr Mark Stibbe, autor „Thinking Clearly about Revival”

Moja opinia

Zaskakujący dla mnie był w tej książce obraz Kościoła chrześcijańskiego w Chinach. Przede wszystkim jest to Kościół prześladowany i kontrolowany przez komunistyczne władze.

Główny bohater to niczym św. Piotr Apostoł. Jest świadkiem cudów, które stają się za jego przyczyną, a zarazem doświadcza więzienia i cierpienia za wiarę. Dzięki wytrwałości i zaufaniu Bogu, w sposób nadnaturalny opuszcza więzienie. Jest to jeden z cudów, który można przeżyć choćby czytając Dzieje Apostolskie w NT.

Czytając tę książkę, zagłębiałem się zarówno w piękną powieść o życiu, ale przede wszystkim w mocne świadectwo wiary. Książka ta zachęca do popatrzenia na chrześcijaństwo w szerszym kontekście. Jest wielu chrześcijan na świecie z różnych denominacji, którzy oddają dzisiaj życie za wiarę. I to właśnie wzbudza szacunek, miłość i pragnienie jedności. Jest zachętą do gorliwości i wytrwałości w wierze. Ponadto pokazuje jak różni się kościół w krajach gdzie nie ma jawnych prześladowań, od tego gdzie te prześladowania mają miejsce. Teologia protestancka w Europie i na Zachodzie w swym nauczaniu często kładzie nacisk na zwycięstwo, szczęście i pomyślność w życiu. Natomiast chrześcijanie w Chinach będąc w samym środku represji, cierpienia, walki o wolność wyznawania wiary ukazują znaczenie Krzyża, ucisku w służbie dla Jezusa. Dlatego właśnie książka ta warta jest przeczytania.

br. Piotr

1

  • Rena

    właśnie czytam…jest piękna i inspirująca…

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.