W ostatnich dniach, od 1 – 3 kwietnia, bracia z naszego seminarium brali udział w kolejnych już 10 Dniach Kolbiańskich, zorganizowanych w Harmężach k. Oświęcimia, przez Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego.

Tematem tegorocznego spotkania było: Dawanie świadectwa o Chrystusie na wzór św. Maksymiliana. Kolejne dni, wypełnione były, interesującymi prelekcjami. Cykl wykładów otworzył O. Raffaele Di Muro z Rzymu, który wprowadził wszystkich w problematykę spotkania. Zwrócił on uwagę szczególnie na to jak założyciel Niepokalanowa dawał świadectwo przez całe swoje życie, a nie tylko w końcowej jego części w Auschwitz. Kolejni mówcy przedstawiali aktualność wezwania wszystkich chrześcijan, a Rycerzy Niepokalanej, do dawania świadectwa dobrego życia.

Czas poza konferencjami był wypełniony modlitwą i rozmowami z uczestnikami, przybyłymi z różnych stron Polski. Zwieńczeniem każdego dnia była zawsze wspólna Msza Święta. Tegoroczne spotkanie w Harmężach zbiegło się z 70- tą rocznicą męczeństwa Maksymiliana i było jednym z etapów obchodów Roku Kolbiańskiego.

 

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.