Przez ostatni weekend, tzn. w dniach od 26 – 28. XI w naszym seminarium gościliśmy siedmioro chłopaków, którzy postanowili przyjechać do nas, aby zobaczyć jak żyje się za klauzurą.

W piątek do naszego seminarium przyjechała grupa młodych ludzi, którzy zaciekawieni sposobem naszego życia, postanowili sprawdzić jak to jest mieszkać za klauzurą. Przyjechali oni z Legnicy i z Kowar.

Uczestniczyli we wszystkich punktach programu jakie obowiązują każdego zakonnika mieszkającego w naszym klasztorze. Wspólnie z nami modlili się, pracowali i spędzali czas na rekreacji.

Oczywiście nie mogło zabraknąć także krótkiego zwiedzania Krakowa.

Na zakończenie swojego pobytu zapewniali nas, że było to bardzo ciekawe doświadczenie i będą mile nas wspominać w swoim otoczeniu oraz zachęcać innych do skorzystania z tak niecodziennej możliwości, jaką jest mieszkanie w klasztorze.

A jest to rzeczywiście okazja nie zdarzająca się często, ponieważ  w klasztorach obowiązuje klauzura, czyli całkowity zakaz wchodzenia osób  nie będących zakonnikami. Jedynie przełożony może zezwolić na jednorazowe zawieszenie klauzury. Tak też było w czasie tego weekendu.

Jeżeli jesteś zainteresowany takim sposobem poznania bliżej nas franciszkanów, zapraszamy także i Ciebie (tylko młodzież męska) na Dni drzwi otwartych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.franciszek.pl

1

  • marcin

    Mi się bardzo podobało.
    Serdecznie polecam.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.