W dniu święta św. Cyryla i Metodego w naszej wspólnocie przeżywaliśmy kolejny dzień skupienia.

Tym razem na zaproszenie ojca duchownego, rozważania poprowadził  o. Stanisław Mazgaj OFM z Krakowa.

W konferencji o. Stanisław przedstawił nam obraz modlitwy u św. Franciszka z Asyżu. Na podstawie pism biograficznych oraz pism samego świętego Franciszka prowadzący dzień skupienia ukazał nam przekrój postawy modlitewnej Biedaczyny z Asyżu. O. Stanisław powiedział, że św. Franciszek nie był teoretykiem w kwestii modlitwy i nie zostawił żadnego traktatu o modlitwie, ale był on praktykiem w tej sferze i najlepiej uczyć się od niego modlitwy patrząc na to, jak on sam się modlił.

W homilii w czasie wspólnej Eucharystii o. Stanisław przedstawił nam sylwetki patronów Europy św. Cyryla i Metodego oraz ukazał potrzebę współczesnej ewangelizacji, biorąc przykład z misjonarzy z IX w.

Każdy dzień skupienia jest dla nas okazją do zatrzymania się w biegu codzienności studenckiej i głębszego zaczerpnięcia Ducha. Mamy ku temu okazję zarówno w czasie wspomnianej konferencji czy Eucharystii, ale także w czasie adoracji, wspólnej Koronki do Bożego Miłosierdzia czy dzielenia się owocami medytacji nad tekstami Pisma Świętego.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.