W dniu święta św. Cyryla i Metodego w naszej wspólnocie przeżywaliśmy kolejny dzień skupienia.

Tym razem na zaproszenie ojca duchownego, rozważania poprowadził  o. Stanisław Mazgaj OFM z Krakowa.

W konferencji o. Stanisław przedstawił nam obraz modlitwy u św. Franciszka z Asyżu. Na podstawie pism biograficznych oraz pism samego świętego Franciszka prowadzący dzień skupienia ukazał nam przekrój postawy modlitewnej Biedaczyny z Asyżu. O. Stanisław powiedział, że św. Franciszek nie był teoretykiem w kwestii modlitwy i nie zostawił żadnego traktatu o modlitwie, ale był on praktykiem w tej sferze i najlepiej uczyć się od niego modlitwy patrząc na to, jak on sam się modlił.

W homilii w czasie wspólnej Eucharystii o. Stanisław przedstawił nam sylwetki patronów Europy św. Cyryla i Metodego oraz ukazał potrzebę współczesnej ewangelizacji, biorąc przykład z misjonarzy z IX w.

Każdy dzień skupienia jest dla nas okazją do zatrzymania się w biegu codzienności studenckiej i głębszego zaczerpnięcia Ducha. Mamy ku temu okazję zarówno w czasie wspomnianej konferencji czy Eucharystii, ale także w czasie adoracji, wspólnej Koronki do Bożego Miłosierdzia czy dzielenia się owocami medytacji nad tekstami Pisma Świętego.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.