Za kilka dni zakończymy okres Wielkiego Postu i będziemy radować się ze Zmartwychwstania naszego Zbawiciela. Zanim  jednak nastąpi ten czas w naszej Wspólnocie 15 kwietnia przeżywaliśmy dzień skupienia, który pomógł nam jeszcze lepiej przygotować się do tego ważnego wydarzenia.

Prowadzącym nauki tego dnia był o. Samuel Karwacki z zakonu Paulinów w Krakowie. W swojej konferencji przybliżył nam piękno codzienności, którą przeżywamy. Mówił nam o tym, że chrześcijanin to taki człowiek, który na Światło na swoje życie, a tym światłem jest Chrystus. To On każdego dnia obdarza nas codziennością i zapewnia nas o tym, że Bóg cały czas jest w tej codzienności.

 

o. Samuel

W homilii, w czasie wspólnej Eucharystii o. Samuel wprowadził nas w tajemnicę dnia dzisiejszego, która zawarta została w Liturgii Słowa tego dnia. W Ewangelii usłyszeliśmy od Chrystusa że jesteśmy Bogami. Ta rzeczywistość obliguje nas do wspólnego życia z jedynym naszym Bogiem.

 

wspólna Eucharystia
wspólna Eucharystia

Po obiedzie odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz zaśpiewaliśmy w bazylice nieszpory. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Gorzkich Żali. Dzień zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu i wspólną Kompletą.

 

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.