Ostatnimi czasy, coraz częściej zauważamy nasilenie się częstotliwości wyjazdów naszych braci na różnego rodzaju sympozja itp. W ostatnich dniach (tj. 20-22.11.2008.) nie było inaczej, a mianowicie grupa naszych braci w liczbie 3-ech (słownie: trzech) udała się na XXIV Ogólnopolskie Forum Młodych do Wrocławia. Jest ono organizowane przez kleryków skupionych w Kole Teologicznym Alumnów Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

Tematem tegorocznego spotkania była: „Magia, wróżbiarstwo i okultyzm – cała prawda”. Wygłoszono wiele referatów (ciekawych i mniej ciekawych) z tej dziedziny, wiele z nich krążyło wokół kwestii New Age, które łączy w sobie wiele sposobów myślenia i technik duchowych związanych np. z okultyzmem. Później istniała możliwość odniesienia się do nich w pytaniach. Usłyszeliśmy świadectwa bioenergoterapeuty, egzorcysty i osoby uwikłanej w muzykę satanistyczną.

Z naszej strony można dodać, że temat forum był bardzo dobry i pokazał nam jakże jest potrzebna rozmowa i informacja na ten temat. Nie ma, co ukrywać, że wiele z tych informacji było nawet dla nas szokujące i dało nam do myślenia. Człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy jak często nasze życie jest przesiąknięte, może nie magią i okultyzmem, ale jakimiś wartościami i zachowaniami proponowanymi nam przez New Age.  Celem tegoż forum było także ukazanie schematów przekazywania społeczeństwu różnego typu atrakcyjnych praktyk i technik niezgodnych z nauką Kościoła, (choć nie widać tego od razu) i zdemaskowanie tego zła. Obyśmy potrafili wykorzystać tą wiedzę w przyszłości.

I takie pytanie na koniec: „Kiedyś czarownice palono na stosie, a teraz, co mamy z nimi zrobić, jak palić ich nie wolno?”(jest to pytanie z forum). Masz ciekawą odpowiedź to daj znać 🙂

plakat forum
plakat forum

plakat ze strony: www.seminarium.wroclaw.pl

tekst: br. Piotr Szpunar

3

 • wojtek

  hej basketman! nie daj sie magii – pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Radek

  Zastanów się ile tysięcy kobiet spalono na stosie w tych czasach zanim dodasz „:)” bo twoja niewiedza uwłacza chrześcijaństwu. Pomyśl o nich, biedne niewiasty…

  Odpowiedz
 • Andrzej

  Wydaje mi się Radku, że nie doczytałeś tego wpisu. Pytanie o czarownice było postawione jako cytat z forum, zatem nie rozumiem dlaczego odnosisz je do chrześcijaństwa autora postu.

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.