W ostatnią niedzielę, 22 lutego, kiedy cały Kościół przeżywał święto Katedry św. Piotra, w seminarium obchodziliśmy imieniny naszego rektora – o. Piotra Gryźca.

Dostojny Solenizant od rana odbierał wyrazy wdzięczności i najlepsze życzenia. Na porannej rekreacji w imieniu zarządu seminarium życzenia składał wicerektor – o Mariusz Kozioł i dziekan seminarzystów – br. Józef Matuła. W czasie kolacji do życzeń dołączyła się wspólnota klasztorna i zwierzchnicy naszej zakonnej prowincji. Pamiętaliśmy też o ojcu Rektorze w naszych modlitwach, prosząc dla niego o obfitość darów Bożej Miłości na każdy dzień.

rekreacja imieninowa o. Piotra (solenizant nie kryje swego zaskoczenia)
rekreacja imieninowa o. Piotra (solenizant nie kryje swego zaskoczenia)

O. dr Piotr Gryziec urodził się w r. 1956 w Jaśle. Święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1985 i bezpośrednio potem przez dwa lata pracował w klasztorze w Krakowie. W roku 1987 rozpoczął studia na uniwersytecie w Lublinie. Następnie kontynuował naukę w Rzymie. Po ukończeniu studiów pełnił funkcje sekretarza seminarium, sekretarza prowincji oraz w latach 1998-2004 rektora seminarium. Przez kolejne 4 lata był ojcem duchownym i spowiednikiem kleryków. Przez cały ten czas prowadził wykłady z Nowego Testamentu. Od września 2008 r. ponownie pełni funkcję rektora seminarium.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.