W dniu 7 maja br. w naszej wspólnocie prowincjalnej przeżywaliśmy święto imienin naszego Przełożonego o. Jarosława Zachariasza.

Świętowanie rozpoczęliśmy Eucharystią na którą zjechali bracia z całej Prowincji. Gościliśmy także Ministra Generalnego naszego Zakonu o. Marco Tasca OFMConv z Rzymu, który wygłosił do nas homilię.

 

solenizant - o. Jarosław Zachariasz
solenizant - o. Jarosław Zachariasz

W homilii Ojciec Generał zwrócił naszą uwagę ku dobremu rozeznawaniu otaczającej nas rzeczywistości. Mówił, że mamy dobrze rozeznawać między tym co jest ważne, a co tylko potrzebne. Mamy na nowo rozeznawać co to znaczy być bratem mniejszym konwentualnym.

Po uroczystej Eucharystii wszyscy bracia spotkali się w auli bł. Jakuba, gdzie była okazja do wyrażenia swoich dobrych życzeń Ojcu Prowincjałowi.

 

życzenia w auli bł. Jakuba
życzenia w auli bł. Jakuba

Życzenia złożyli o. Mariusz Fałkowski – Wikariusz Prowincjała z Gdańska, o. Wiesław Pyzio – Wikariusz Prowincjała z Warszawy, o. Tomasz Lesnak – Kustosz Kustodii Słowackiej, o. Marian Gołąb z Ugandy, o. Andrzej Wanat z Ukrainy, o. Adam Stasicki z Niemiec, br. Michał Mordziałek – Dziekan seminarzystów, o. Stanisław Glista – Gwardian krakowskiego klasztoru oraz o. Paweł Dybka Wikariusz naszej Prowincji.

Ostatnim punktem naszej uroczystości był wspólny obiad.

Zapraszamy do galerii.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.