W dniu 7 maja br. w naszej wspólnocie prowincjalnej przeżywaliśmy święto imienin naszego Przełożonego o. Jarosława Zachariasza.

Świętowanie rozpoczęliśmy Eucharystią na którą zjechali bracia z całej Prowincji. Gościliśmy także Ministra Generalnego naszego Zakonu o. Marco Tasca OFMConv z Rzymu, który wygłosił do nas homilię.

 

solenizant - o. Jarosław Zachariasz
solenizant - o. Jarosław Zachariasz

W homilii Ojciec Generał zwrócił naszą uwagę ku dobremu rozeznawaniu otaczającej nas rzeczywistości. Mówił, że mamy dobrze rozeznawać między tym co jest ważne, a co tylko potrzebne. Mamy na nowo rozeznawać co to znaczy być bratem mniejszym konwentualnym.

Po uroczystej Eucharystii wszyscy bracia spotkali się w auli bł. Jakuba, gdzie była okazja do wyrażenia swoich dobrych życzeń Ojcu Prowincjałowi.

 

życzenia w auli bł. Jakuba
życzenia w auli bł. Jakuba

Życzenia złożyli o. Mariusz Fałkowski – Wikariusz Prowincjała z Gdańska, o. Wiesław Pyzio – Wikariusz Prowincjała z Warszawy, o. Tomasz Lesnak – Kustosz Kustodii Słowackiej, o. Marian Gołąb z Ugandy, o. Andrzej Wanat z Ukrainy, o. Adam Stasicki z Niemiec, br. Michał Mordziałek – Dziekan seminarzystów, o. Stanisław Glista – Gwardian krakowskiego klasztoru oraz o. Paweł Dybka Wikariusz naszej Prowincji.

Ostatnim punktem naszej uroczystości był wspólny obiad.

Zapraszamy do galerii.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.