W dniach od 20 do 22 listopada, czyli od piątkowego popołudnia do dzisiaj do obiadu, wraz z br. Jakubem i br. Siergiejem uczestniczyliśmy w sesji lectio divina, która zatytułowana była „Kain, Abel… i Ja”.

Sesja ta odbywała się w Centrum Formacji Duchowej u Salwatorianów w Krakowie. Jest to czas kiedy można pochylić się głębiej nad Słowem Bożym i jeszcze bardziej poznawać Tego, który Je wypowiada do każdego z nas.

Ta sesja, w której braliśmy udział skupiała się na fragmencie Księgi Rodzaju 4 rozdział, wersety od 1 do 17. Ogólny temat jaki nam przewodził to były relacje, relacja między mną, a Bogiem; między mną, a drugim człowiekiem i w stosunku do siebie samego. Po wprowadzeniu w dynamikę lectio divina, każdy uczestnik mógł spędzać czas na medytacji Słowa w kaplicy lub w innych miejscach. Ponadto wysłuchaliśmy pięć konferencji, które miały nam pomóc w odnalezieniu głębszego sensu tego fragmentu Pisma Świętego.

Uważam, że każda taka sesja jest bardzo pomocna w rozwijaniu swojego życia wewnętrznego. Dlatego zachęcam do zapoznania się z propozycjami salwatoriańskiego Centrum.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.