Coś się kończy, coś się zaczyna. We wtorek 25 czerwca odbyła się kapituła seminaryjna. Jest to spotkanie wszystkich braci seminarzystów wraz z wychowawcami. Rozpoczyna się modlitwą nieszporami ze słowem rektora wprowadzającym w kapitułę. Następnie rozpoczyna się właściwa część obrad kapitulnych. Odczytane zostaje sprawozdanie z poprzedniej kapituły (koniec semestru zimowego), oraz z działalności sekcji działających w seminarium, np. zespołu Fioretti. Następny punkt programu jest niezwykle emocjonujący – wybór nowego dziekana na kolejny semestr studiów. Dziekan jako primus inter pares (pierwszy wśród równych) ma wiele obowiązków i wiele się od niego wymaga, lecz to samo i on może powiedzieć. Przydziela nam, seminarzystom, różne obowiązki. Dziekan to demokratycznie wybrany do reprezentowania nas, postnowicjuszy. Dziekanem na semestr zimowy 2013/2014 został br. Marcin Buntow z 4. roku. Szczerze mu gratulujemy i otaczamy modlitwą. Niech PAN mu błogosławi i całej naszej wspólnocie.

[nggallery id=195]

27 czerwca zakończyła się sesja egzaminacyjna. Radośnie wołamy: halleu Jah! Chwała PANU! W tym roku czas sprawdzania (nie)wiedzy nie był tylko „prześlizgnięciem się”, ale obfitował w wiele emocji, zarówno szczęścia jak i rozczarowania. Bardzo dziękujemy za modlitwę w intencji nas i egzaminatorów.

Rok akademicki kończymy tak jak i zaczynamy – na Mszy świętej; dziękujemy Bogu za kolejny rok formacji, prosząc o Jego błogosławieństwo na czas wakacji i kolejny rok studiów.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.