Wczoraj w godzinach wieczornych nasza wspólnota przeżywała swoją pierwszą w tym roku akademickim Kapitułę klerycko – junioracką.

Całość rozpoczęła się uroczystymi nieszporami z wprowadzeniem duchowym Ojca Rektora. Następnie wszyscy przeszliśmy do sali audiowizualnej gdzie odbyła się dalsza część, tzw. część sprawozdawcza i formacyjna. Odczytano sprawozdania z poprzedniej Kapituły, sprawozdanie ekonomiczne oraz sprawozdanie z ostatniej Rady Seminaryjnej. Następnie przewodniczący Kapituły, Ojciec Rektor przeszedł do kolejnej część naszego spotkania czyli dyskusji i głosowania nad wnioskami jakie wpłynęły wcześniej do Rady Seminaryjnej, a które zostały przekazane na Kapitułę.

głosowanie
głosowanie

Po rozstrzygnięciu tychże wniosków, Ojciec Rektor przedstawił jeszcze całej wspólnocie kilka spraw formacyjnych. Następnie przeszliśmy do prezentowania wolnych wniosków, które można wnieść bezpośrednio na Kapitule. Po tej oficjalnej części spotkaliśmy się przy ciastku i herbacie w  rekreacji, aby teraz już w luźnej atmosferze wspólnie dzielić się wrażeniami z Kapituły oraz z wtorkowej jednodniówki.

Każda kapituła ma na celu wprowadzanie do naszej wspólnoty umiejętności dialogu między nami oraz coraz lepszą organizację naszego wspólnotowego życia, a temu wszystkiemu służą dyskusje jakie się rozwiązują na Kapitule i wszelkie tam podjęte decyzje.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.