Po trwającym ponad dwa i pół roku remoncie, w ubiegłą sobotę 17 września swoje ponowne funkcjonowanie rozpoczęła kaplica seminaryjna.

Najpierw odbyło się uroczyste wniesienie Najświętszego Sakramentu z kaplicy klasztornej, a później wspólnie modliliśmy się I-mi nieszporami z XXIV niedzieli zwykłej. Potem krótka, 30-to minutowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i uroczyste błogosławieństwo.

 

Kaplica seminaryjna po remoncie
Kaplica seminaryjna

Nasza odremontowna kaplica ma nowe ławki, ołtarz oraz oświetlenie. Po dość długo trwającym remoncie możemy znów cieszyć się obecnością Pana w naszych murach a także powiedzieć, że jest naszym sąsiadem, bo przecież mieszkamy z Nim niemalże „przez ścianę”.

I tak powoli kończą się nasze prawie 3 miesięczne wakacje. Za kilka dni bracia rozpoczną pięciodniowe przygotowanie do odnowienia ślubów, a potem rozpocznie się kolejny rok akademicki. Kolejny raz zapełnią się sale wykładowe, pojawią się także nowe twarze na I roku. Będą to jeszcze aktualni bracia nowicjusze, którzy 24 września w Kalwarii Pacławskiej złożą swoje pierwsze śluby zakonne. Wszystkich rozpoczynających naukę (szczególnie na pierwszym roku 😉 ) polecamy Bożej opiece.

Niech Pan obdarzy Was pokojem i dobrem !

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.