W dniach 30 czerwca – 3 lipca w Harmężach k. Oświęcimia odbyły się Młodzieżowe Rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej. Udział w rekolekcjach wzięło 19 osób z pięciu miejscowości: z Bielska-Białej, Wadowic, Suchej Bezkidzkiej, Tomic i Radoczy.
Tegorocznym tematem spotkań była „Miłość w życiu św. Maksymiliana i Jana Pawła II”. W konferencji o. Stanisław Stój jasno przedstawił miłość, którą kierował się męczennik, oddając życie za brata. Centralnym wydażeniem każdego dnia była Eucharystia, której przewodniczył i homilie głosił asystent prowincjalny i v-ce prezes narodowy MI o. Krystian Żmuda.

Rekolekcje w Harmężach

Ponad to uczestnicy brali udział w Drodze Krzyżowej i adoracji, które przygotował br. dk. Witold Słowik i br. Arkadiusz Bąk – klerycy WSD Franciszkanów w Krakowie. Podczas uroczystej Mszy Św. na zakończenie rekolekcji, do Rycerstwa Niepokalanej zostało przyjętych 14 osób.

W homilii o. Krystian zaprosił młodych do odważnego dawania świadectwa – mówił – „od teraz macie walczyć dla Niepokalanej, świat będzie się z was śmiał i drwił lecz nie bójcie się”. Zakonnik zakończył homilie listem, który Maryja skierowała do swoich dzieci: „Jesteś moim umiłowanym dzieckiem, choćby cię wszyscy opóścili, ja ciebie nie opószczę teraz i w godzinie śmierci. Pamiętaj o mnie i kontaktuj się ze mną”.

4

 • fr. Piotr

  Pozdrowienia dla br. diakona Witolda.

  Odpowiedz
 • aga

  POKÓJ I DOBRO
  POZDROWIENIA DLA BR.DIAKONA WITKA.
  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NIECH CIĘ PAN BŁOGOSŁAWI . POZDRAWIAM DO ZOBACZENIA.

  Odpowiedz
 • Jędrzek

  Zapraszam na https://franciszkanska4.pl/mi

  Odpowiedz
 • marek

  Pozdrowienia dla ojca Witka od marka z ŻYWCA

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.