1 listopada obchodzimy w Kościele imieniny wszystkich świętych. Jest to czas kiedy dziękujemy Bogu za dar świętości i za tych wszystkich ludzi, którzy dostąpili już wielkiej radości przebywania z Bogiem w niebie.

W naszej wspólnocie przeżywaliśmy ten dzień bardzo uroczyście. Już od samego rana udało się zauważyć, że to jest wyjątkowy dzień, ponieważ wstawaliśmy dużo później, bo aż o godz. 7:00 (normalnie wstajemy o 6:00). Następnie zebraliśmy się w kaplicy na uroczystej Jutrzni. Później już był czas na świętowanie w rekreacji. Po krótkim śniadaniu, zebraliśmy się razem, aby radować się z daru świętości, jaki Bóg ofiarowuje ludziom. Przed południem mieliśmy jeszcze czas na indywidualne spotkanie ze Słowem Bożym. Po obiedzie chcieliśmy udać się na przechadzkę, jednak pogoda spłatała nam figla i rozpadał się deszcz. O godz. 16:30 w naszej bazylice uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez o. Stanisława Glistę, naszego Gwardiana. Po Mszy odbyła się procesja po krużgankach w intencji wszystkich zmarłych.

uroczysta Eucharystia
uroczysta Eucharystia

Natomiast wieczorem udaliśmy się wspólnie na cmentarz i tam naszym modlitwom polecaliśmy zmarłych braci, którzy spoczywają na krakowskim cmentarzu.

chwila zadumy i modlitwy
chwila zadumy i modlitwy

Jak widać cały dzisiejszy dzień był bardzo uroczysty, ale jakże mógłby być inny skoro wielbiliśmy Boga za dar świętości i dziekowaliśmy Mu za tylu wspaniałych przewodników do tej świętości jacy nas poprzedzili tu na ziemi, a teraz radują się w niebie.

1

  • Arek

    No ładnie Bracia, w końcu się coś ruszyło… Z Panem!

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.