Pierwszy dzień Wielkiego Postu jakim jest Środa Popielcowa to nasz dzień skupienia.
Tematem rozważań na ten dzień były słowa „Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu” 1 Kor 1, 26.

 
br. Rafał Szymkowiak OFMCap

W tej perspektywie głoszący konferencję br. Rafał Szymkowiak OFMCap mówił o tym, że człowiek pragnie Boga i jest otwarty na więź z drugim człowiekiem.

1..Bycie we wspólnocie to bycie przy Jezusie – „Gdzie dwóch lub trzech…” Mt 18,20. Chrystus jest centrum wspólnoty.

2. Bracie duchowi, to bracia otwarci na Ducha. Człowiek duchowy to taki, który jest przesiąknięty Ewangelią i w oparciu o Ewangelię podejmuje decyzje.

3.Wspólnota franciszkańska to wspólnota ożywiana Słowem Bożym, które ze swej natury jest Słowem dobrym oraz dobrym słowem, którym obdarowujemy braci.

4. Modlitwa. Wspólnota chrześcijańska to taka w której modlitwa płynie z potrzeby serca. Modlitwa jest oddechem miłości.

5. Wspólnota ma być oparta na autentycznych objawach miłości.

6. Wzajemna akceptacja, której wyrazem jest też wspólne działanie na rzecz jednego celu.

7. Całkowita jedność tworzących grupę oraz otwartość i dyspozycyjność.O godzinie 11 uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii w czasie której w symboliczny sposób przypomnieliśmy sobie kim jesteśmy i kim się staniemy, a o godzinie 20 w Kaplicy Męki Pańskiej odbyła się Droga Krzyżowa wraz z modlitwą na zakończenie dnia.Rafał Szymkowiak OFMCap wykładowca katechetyki w naszym seminarium oraz pomysłodawca i założyciel wspólnoty Alternatywni.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.