W piątek, 22 maja po raz kolejny w tym roku akademickim zebraliśmy się na kapitule seminaryjnej. Jej głównym celem był wybór dziekana na kolejny semestr (czyli już na I semestr roku akademickiego 2009/2010) oraz dziekana kleryków na Wielki Odpust Kalwaryjski.

Kapituła rozpoczęła się uroczystymi nieszporami z konferencją o. Rektora, w której zwrócił on uwagę na drugie pytanie, jakie na kartach Pisma Świętego zadaje Bóg człowiekowi: „Gdzie jest twój brat?” i w jego kontekście mówił o naszej trosce i odpowiedzialności za drugiego brata i w ogóle – drugiego człowieka.

nieszpory na rozpoczęcie kapituły
nieszpory na rozpoczęcie kapituły
konferencja ojca Rektora
konferencja ojca Rektora

Następnie zebraliśmy się w sali bł. Jana Dunsa Szkota na częśći wyborczej. Po odczytaniu sprawozdania z poprzedniej kapituły i przedstawieniu sprawozdania ekonomicznego powołana została 3-osobowa komisja skrutacyjna, która przeprowadziła wybory nowych dziekanów. W skład komisji weszli: br. Piotr Odój – przewodniczący, br. Marcin Mątkowski i br. Michał Mordziałek.

komisja wyborcza podczas pracy
komisja wyborcza podczas pracy

W drugim głosowaniu dziekanem wybrany został br. Siergiej Fedorov. Natomiast dziekanem odpustowym wybraliśmy br. Andrzeja Łanieckiego.

br. Siergiej przyjmuje wybór wspólnoty
br. Siergiej przyjmuje wybór wspólnoty

Ostatnim punktem kapituły była rekreacja braterska.

wspólne świętowanie dokonanych wyborów
wspólne świętowanie dokonanych wyborów

Nowym dziekanom gratulujemy wyboru oraz życzymy mądrości z wysoka i pokoju serca na czas pełnionego urzędu.

Dziekan seminarium jest wybierany u nas raz na pół roku. Wraz z dobranym przez siebie i zatwierdzonym przez wychowawców wicedziekanem ma on za zadanie koordynowanie życia naszego domu poprzez m.in. wyznaczanie dyżurów, prac oraz reprezentowanie wspólnoty seminaryjnej.

1

  • fr. Piotr F.

    Gratulacje dla nowowybranych dziekanów!!

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.