Czy należy się cieszyć, że w Polsce do Komunii Świętej przystępuje kilkanaście procent wiernych? A może bliższe ideału są wspólnoty w Europie Zachodniej, gdzie sto procent uczestniczących w Eucharystii przystępuje do Komunii? Na te i inne pytania odpowiadał ks. Krzysztof Porosło, który po raz drugi z rzędu prowadził dzień skupienia.

Pierwsza część konferencji traktowała o historii Komunii Świętej i jej związku z Eucharystią. Jako kluczowy został zaprezentowany dekret o częstej Komunii Świętej z 1905 roku, dzięki któremu dzisiaj wierni mogą przyjmować Pana Jezusa nawet codziennie. Ks. Krzysztof podkreślił również wartość Komunii duchowej oraz uczestnictwa w Eucharystii – nawet bez przystępowania do Komunii.

W drugiej części zostały omówione owoce Komunii Świętej: jedność z Chrystusem (a nawet „stawanie się Chrystusem”), zjednoczenie z braćmi oraz uzdrowienie z grzechu.

Na koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Mszę świętą wspólnota seminaryjna udała się do sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.