W czwartek 15 I krakowska wspólnota oazowa, która spotyka się przy naszej bazylice, a w której także uczestniczą nasi współbracia, spotkała się na tradycyjnym „opłatku”.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną Eucharystią w bazylice św. Franciszka, a następnie cała wspólnota spotkała się w salkach akademickich przy naszym seminarium. Oczywiście na początek wybrzmiały życzenia. Jako pierwszy złożył je moderator prowincjalny ds. Ruchu Światło – Życie o. Tadeusz Kula OFMConv, a następnie gospodarz tego miejsca czyli o. Stanisław Glista OFMConv – Gwardian krakowskiego klasztoru. Oczywiście później wszyscy podzielili się ze sobą opłatkiem składając sobie dobre życzenia.

wspólne życzenia
wspólne życzenia

dzielimy sie opłatkiem i dobrymi życzeniami
dzielimy się opłatkiem i dobrymi życzeniami

Po zakończonej części życzeniowej, przeszliśmy do wspólnego świętowania. Zasiedliśmy za pięknie udekorowanymi stołami, na których stały różne ciasta i potrawy, które każdy przyniósł, a nawet sam przyrządził. Nie mogło oczywiście również zabraknąć wspólnego kolędowania.

wspólne życzenia
wspólne życzenia

Już na koniec po wspólnej modlitwie, pozostało posprzątać i w dobrych nastrojach powrócić do domów szykując się do zbliżającej się dla studentów sesji 🙂

świętujemy razem
świętujemy razem

Jeżeli ktoś chciałby dowiedzieć się czegoś więcej na temat Ruchu Światło – Życie zapraszam na ich stronę internetrową www.oaza.franciszkanie.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.