Pięć słów Kościoła
T. Bartoś, M. Blaza, G. Bubel, D. Ciołek, D. Kowalczyk, J. Majewski, J. Salij

 

okładka
okładka
Z okładki

Może być ich pięć, cztery lub sześć. Zazwyczaj są traktowane na równi z Dekalogiem. Wymagają jednak aktualizacji i interpretacji; zmienne w treści i formie, w czasie i przestrzeni. Pięć przykazań kościelnych!

Opuszczenie niedzielnej Mszy oznacza pójście do piekła? Praca i zakupy w hipermarkecie w święta – grzech śmiertelny? Post we wszystkie piątki? Obowiązkowa taca? A jeśli nie, to co?

Co pewien czas Kościół próbuje określić minimum obowiązków katolika. Ta książka – Pięć słów Kościoła – pomaga zrozumieć obowiązujące w Polsce przykazania kościelne. Wskazuje na wielowątkowość interpretacji i ich służebną rolę wobec przykazań Bożych.

 

Moja opinia

Prezentowana książka jest szansą na zrozumienie czym tak naprawdę są przykazania kościelne. Odpowiada na wiele wątpliwości jakie z nimi się wiążą. Odnaleźć w niej można zarówno historię powstawania przykazań, jak i ich przełożenie i wytłumaczenie na dzień dzisiejszy. Książkę tę polecam nie tylko osobom, które chcą pogłębić swoją świadomość przykazań kościelnych, ale także każdemu kto może ich jeszcze w swoim życiu nie odkrył. Pokazuje ona ich wartość i głębie. Po lekturze tej książki na pewno każdy kto traktował je bardzo formalnie, zmieni o nich swoje zdanie.

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.