Przyszła kolej na pierwszą Waszą propozycję. Prezentujemy książkę, do której przeczytania zachęca Maciek.

okładka
okładka

“Pierwszy dzień po śmierci”

Joao Cesar das Neves.

Recenzja z jednej z księgarni internetowych:

Autor “Pierwszego dnia po śmierci” zaprasza Czytelnika w podróż… w Zaświaty. Razem z głównym bohaterem zwiedzamy tajemniczą stację kolejową, poznajemy jego Anioła Stróża, walczymy z pokusami złośliwych demonów i doświadczamy niezmierzonej miłości Chrystusa. Obserwujemy walkę dobra ze złem, wybory dokonywane przez różne osoby i przemianę wewnętrzną, którą przeżywają, doświadczamy względności czasu i przestrzeni, doznajemy zachwytu nad wielkością i doskonałością dzieł Bożych. Jednak ta niezwykła

podróż nie tylko zachęca nas do refleksji na temat ostatnich chwil ludzkiego życia na ziemi i do zastanowienia się, co czeka każdego z nas po śmierci i od czego zależy zbawienie duszy.

Autor każe swoim bohaterom omawiać także najważniejsze prawdy wiary chrześcijańskiej, a także przybliża czytelnikowi myśl św. Tomasza z Akwinu i postaci wielkich świętych Kościoła.”

recenzja pochodzi ze strony: http://bonito.pl/ksiazka/0000227920.html

Opinia własna:

Choć tytuł brzmi dość poważnie, to moim zdaniem powieść jest bardzo optymistyczna. Tak jak pisze w powyższej recenzji, to co się przebija na pierwszy plan, to bardzo mocne doświadczenie miłości Boga do człowieka. Całość utrzymana w konwencji naocznej relacji człowieka, który zakończył swoją ziemską wędrówkę.
Naprawdę polecam.

6

 • Ula

  I ja polecam. Książkę przeczytałam w 2005 roku, mamy już 2010, a ja ciagle trwam myślami w obrazie przedstawionym w tej książce. Zaskoczyło mnie wiele rzeczy, nie jest to leciutka lekturka, nie bełkot ezoteryczny, ale rzeczowa opowieść o tym co sobie możemy zafundować po śmierci. Bo dużo zależy od nas, naszego wyboru. Po przeczytaniu książki uważam na to o czym marzę i jak sobie projektuję przyszłość.
  Widzę, że nakłady w księgarniach są wyczerpane, ale może gdzies jeszcze ją znajdziecie.
  Ja swój egzemplarz oddałam przyjaciółce, ona swojej mamie, gdzie teraz jest? Pewnie w rękach kogoś kto potrzebuje konkretnej podpowiedzi jak to tam będzie.
  Polecam

  Odpowiedz
 • Agnieszka

  Ja również polecam..książka jest rzeczywiście świetna.

  Odpowiedz
 • Gosia

  Książka nadaje nowego spojrzenia na wiarę, nasze ziemskie życie i jego sens. Każdy rozdział przynosi nowe refleksje. Konwencja książki pozytywnie zaskakuje. Polecam wszystkim tę lekturę.

  Odpowiedz
 • weronika_zajdel@poczta.onet.pl

  Muszę zdobyć tą książkę dla pewnej osoby , nie musi być nowa. proszę o kontakt

  Odpowiedz
 • JE56

  WITAM,
  owszem dosyć ciekawie Autor nakreśla nas ludzi w obliczu niewiadomej, bo życie wieczne jest niewiadomą dokąd tam się nie znajdziemy. Czytając książkę odnosiłam się myślami do Pisma Sw. bo tam o tych rzeczach wszystko jest napisane. Aby przestawić swoje życie na właściwe tory i osiągnąć komunię z Bogiem każdy z nas potrzebuje innego głębszego poznania albo powieści. Poczytajcie nt. życia po tym życiu u św. Anna Katarzyna Emmerich Tajemnice czasów ostatecznych. To nie jest powieść ale coś więcej polecam. Po przeczytaniu tej książki nawet Melchior Wańkowicz nie rozjaśnia prawdy o wieczności.
  Dzień po śmierci to poszukiwanie w wyobraźni ludzkiej co jest ważne a co ważniejsze aby żyć w miłości z Bogiem-Miłością, to zdanie sobie sprawy, że warto żyć inaczej bo czeka nas po tej “chwili” cała wieczność w komunii z nami i Stwórcą.
  Polecam po tej powieści Anne Katarzynę

  Odpowiedz
 • Anna

  Książka pozostawia ślad na całe życie. Daje wiele nadziei dla człowieka ,bo to jest książka o Bożym Miłosierdziu, które nie zostawia nas samych. Tylko od nas zależy jak na tę Bożą Miłość odpowiemy. Polecam.

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.