We wtorek, 11 stycznia b.r. delegacja braci z naszego seminarium udała się do katedry na wzgórzu Wawelskim, aby uczestniczyć w promocji habilitacyjnej o. dra hab. Zdzisława Gogoli OFMConv.


O. dr hab. Zdzisław Gogola jest mieszkańcem  klasztoru św. Franciszka z Asyżu w Krakowie.  Oprócz obowiązków duszpasterskich podejmowanych w bazylice przy ul. Franciszkańskiej o. Zdzisław zajmuje się pracą naukową na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, gdzie wykłada historie Kościoła.

Promocja habilitacyjna odbyła się po Mszy Świętej, którą celebrował ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Uczestniczyli w niej nowo promowani doktorzy i doktorzy habilitowani z Krakowa.

W przeżywaniu uroczystości brali także udział przedstawiciele naszej prowincji zakonnej i członkowie rodziny oraz przyjaciele o. Zdzisława. Po wręczeniu dyplomu przez księdza kardynała, nowo promowany doktor habilitowany wraz z gośćmi  udał się na wspólny obiad do klasztornego refektarza, gdzie trwało dalsze świętowanie i były składane życzenia.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.