Boże Narodzenie już za dwa dni. Zapewne w każdym domu panują wielkie porządki przedświąteczne. Podobnie i u nas, ale zanim doczekaliśmy tych bezpośrednich przygotowań do świąt – wiele się wydarzyło.


W weekend w naszym klasztorze i seminarium trwały Franciszkańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej w których udział wzięło ponad 80 osób. Zakończyły się one w niedzielę 13 grudnia uroczystą mszą św., którą swym śpiewem ubogacili uczestnicy warsztatów.
Na drugi dzień nasza wspólnota przeżywała dzień skupienia, który poprowadził o.Radosław Kramarski OFMConv – gwardian z Rychwałdu.

1
We czwartek odwiedził nas niecodzienny gość – św. Mikołaj (zadziwiająco podobny do o. Gwardiana). Mieliśmy zaszczyt gościć również innych zacnych gości jak: o. Jarosław Zachariasz – prowincjał czy o. Bronisław Staworowski – ekonom prowincji. Sam wieczór mikołajkowy przygotowali bracia z kursu pierwszego.

2

W sobotę (19 grudnia) część braci wyjechało na praktyki świąteczne oraz do domów (IV kurs), a pozostali bracia  bardzo intensywnie przygotowują się do Bożego Narodzenia. Szczególnie bracia z kursu II, którzy organizują Żywą Szopkę o jeden dzień dłuższą ! Dużo pracy przed nimi, a efekty tej pracy będą mogli zobaczyć nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale wszyscy, którzy zajrzą na stronę www.szopka.franciszkanie.pl.

A na koniec naszym bliskim, przyjaciołom sympatykom oraz wszystkim, którzy (nie)przypadkowo trafili na nasze strony życzymy:

Aby radość z narodzenia Bożej Dzieciny nie opuszczała Was przez cały Nowy 2010 rok!


1

 • anna

  Pokój i Dobro !
  w tym dniu radosnym, oczekiwanym,
  gdzie gasną spory, goją się rany,
  życzę Wam zdrowia,pełni miłości,
  niech mały Jezus w sercach zagości,
  duszy szczerości,zapachu ciasta,
  przyjaźni, która jak miłość wzrasta.

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.