Kolejna książka jaką chciałbym Wam dzisiaj zaproponować nosi tytuł „przezwyciężyć syndrom Piotrusia Pana”, natomiast w podtytule  „rekolekcje dla twardzieli”. Jej autorem jest brat Efraim czyli Gerard Croissant, założyciel Wspólnoty Błogosławieństw.

okładka

Z okładki

Człowiek jest pamięcią. Pamiętamy wszystko. Święci Augustyn i Tomasz  z Akwinu mówili o tej pamięci nieco innym językiem. Współczesne metody badawcze potwierdzają, że człowiek pamięta wszystko to, co przeżył, także to, co przeżył w łonie matki. Dziś częso rodzą się dzieci, któe odrzucają życie. Przychodzą na świat, aby powiedzieć nie. Odmawiają przyjmowania pokarmu, bo w łonie matki doświadczyły czegoś złego. Nie wszystko jeszcze możemy zbadać, choć neuropsychiatria dziecięca robi ogromne postępy i odkrywa, że dziecko pamięta wszystko. Pamięta nawet moment swojego poczęcia, pamięta zachowanie rodziców w tamtej chwili.

Brat Efraim

Moja opinia

Sięgnąłem po tę książkę ponieważ zaintrygował mnie w niej podtytuł, który brzmi: „rekolekcje dla twardzieli”.  Z każdą kolejną stroną zaczęłem rozumieć, że książka jest bardzo aktualna w treści. Kiedy kończyłem ją czytać zrozumiałem dlaczego są to rekolekcje dla twardzieli. Tylko ktoś kto umie odkryć w sobie słabość i szuka jej przyczyn w sobie, i próbuje je naprawiać, może sięgnąć po tę książkę.  Nie jest ona tylko dla facetów, ale dla każdego, kto odnajduje w sobie często niezrozumiałe zachowania i szuka ich genezy. Myślę, że w tej książce można zanleźć wiele odpowiedzi na nasze pytania o wpływ naszej przeszłości na teraźniejszość.  Polecałbym tę książkę głównie młodym małżeństwom, które dorastają do przyjęcia w swoim życiu potomstwa. Autor daje wiele cennych wskazówek jak przyjąć dziecko na tym świecie, aby zapewnić mu dobry rozwój. Myślę, że  głównie (ale nie tylko) ludzie młodzi  powinni zapoznać się z tymi treściami, gdyż narastający dzisiaj problem manipulacji genetycznych,  eksperymentów na ludzkich embrionach oraz niezrozumienia czym jest aborcja, czy tego jak wielką wartośc ma ludzka miłość, powodują że krzywdzona jest bezbronna osoba już od momentu poczęcia. Zapraszam Was wszystkich do zostania twardzielami.

1

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.