Koniec semestru staje się dla wielu braci z naszego seminarium okazją do zatrzymania się i podjęcia refleksji nad swoim zakonnym powołaniem. Dzieje się to poprzez rekolekcje, które przeżywamy przygotowując się do podjęcia w Kościele kolejnych posług. I tak: bracia przygotowujący się do święceń diakonatu poprzez 5-dniowe rekolekcje zastanawiali się nad trwaniem przy Bogu poprzez posługę słowa, która jest tak bardzo charakterystyczna dla każdego diakona. Te dni skupienia i modlitwy poprowadził dla nich o. Paweł Gogola, mistrz naszego franciszkańskiego nowicjatu.

Natomiast młodsi bracia pojęli refleksję nad posługami lektoratu i akolita tu, które mają przyjąć w pierwszą niedziele Wielkiego Postu. Teoretycznie i praktycznie przygotował ich do nich o. Paweł K. Solecki, gwardian wspólnoty przemyskiej oraz wykładowca liturgiki w naszym seminarium. Obie serie rekolekcji odbyły się w Kalwarii Pacławskiej, która dla nas, braci, zawsze jest miejscem wielu wspomnień związanych z nowicjatem.

Prosimy Was o modlitwę w intencji braci przygotowujących się do podjęcia posług lektora i akolity oraz przyjęcia święceń w stopniu diakona.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.