Chodzę do szkoły, różne stopnie zbieram. Szóstki i piątki i jedynki nieraz. Uczę się dzielnie od niedzieli do soboty (…) Tekst piosenki, którą śpiewa kabaret Otto dobrze oddaje czas jaki zaczęliśmy w seminarium.

Od poniedziałku 24 stycznia trwa w naszym seminarium sesja egzaminacyjna. Jest to szczególny czas w życiu każdego studenta, także kleryków. Potencjał naukowy w naszym domu wzrasta o kilkaset procent.

W tym czasie zmienia się nam plan dnia, w taki sposób, abyśmy mogli więcej czasu poświęcać na przygotowanie do egzaminów. Wstajemy nieco później, aby nasze organizmy były wypoczęte. Oczywiście w tym czasie nie mamy wykładów.

W każdej celi zakonnej panuje iście naukowa atmosfera. Każdy stara się jak najlepiej usystematyzować zdobytą przez cały semestr wiedzę, aby na egzaminie przekazać ją egzaminatorowi, a później wykorzystać ją w życiu.

Łącząc się ze wszystkimi studentami, którzy również przeżywają  w tym czasie sesję lub w będą ją przeżywać w najbliższych dniach, zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.

1

  • Tomasz

    pozdrowienia dla wszystkich braci,a zwłaszcza dla o.Bolesława 🙂

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.