W dniu 8 grudnia b.r., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dwunastu braci kleryków z naszego seminarium rozpoczęło kolejny etap swojego życia.

Młodzi franciszkanie poświęcili się bez reszty Bogu, składając wieczyste śluby zakonne.  Tym samym zobowiązali się żyć na zawsze w ubóstwie, posłuszeństwie  i bez własności w Zakonie Braci Mniejszych Konwentualnych. Uroczysta konsekracja braci odbyła się podczas Mszy Świętej sprawowanej w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie.

Liturgii eucharystycznej przewodniczył oraz przyjął śluby zakonne o. Jarosław Zachariasz OFM Conv – przełożony krakowskiej prowincji franciszkanów. Radość przeżywania tej uroczystości z braćmi neoprofesami dzielili ich najbliżsi: rodziny,  przyjaciele, proboszczowie rodzinnych parafii, oraz liczni bracia z naszego zakonu.

Po ceremonii o. Jarosław Zachariasz wyraził ogromną wdzięczność Bogu z poszerzenia Zakonu Franciszkanów o nowych braci, podkreślając niezwykłość daru każdego z nich na służbę Chrystusowi.

2

 • Łukasz

  Duża radość 🙂

  Odpowiedz
 • anna

  Śluby wieczyste!
  Z tej okazji życzę braciom dalszych sukcesów w służbie Bogu i ludziom. Nieście Słowo Boże, Miłość Bożą Samego Boga wszystkim oczekującym. W chwilach trudnych i radosnych niech Bóg zawsze będzie z wami, niech obdarzy was dalszymi błogosławieństwami i licznymi łaskami.
  Póki mamy czas, bracia czyńmy Dobro !!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.