Już po raz ósmy 29 listopada, w dniu kiedy rodziny franciszkańskie obchodzą Święto Wszystkich Świętych Franciszkańskich, odbyła się sesja naukowa. Jej organizatorami są seminaria franciszkańskie wszystkich gałęzi franciszkańskich oraz Ośrodek Studiów Franciszkańskich w Krakowie (OSF).

W tym roku sesja odbywała się w Seminarium oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tematem sesji było życie i twórczość bł. Jana Dunsa Szkota. Wybór tematu był ściśle związany z przypadającą w tym roku 700-ną rocznicą śmierci błogosławionego.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią o godz. 9:00, której przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ks. prof. dr hab. Jan Maciej Dyduch, Rektor Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (PAT).

uroczysta Eucharystia
uroczysta Eucharystia

Następnie wszyscy udali się do Auli seminaryjnej gdzie odbyła się część naukowa spotkania. W czasie jej trwania swoje referaty wygłosili o. dr hab. Benedykt Jacek Huculak OFM, o. dr Feliks Stanisław Marchewka OFM oraz o. dr Romuald Kośla OFM.

część naukowa
część naukowa

Po zakończonej części naukowej mogliśmy obejrzeć musical o życiu św. Franciszka z Asyżu, który przygotowali bracia klerycy z WSD oo. Bernardynów z Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z młodzieżą.

musical o św. Franciszku
musical o św. Franciszku

Każde takie spotkanie braterskie nie tylko ubogaca nas w nową wiedzę, ale także jest to doskonała okazja do tego, abyśmy mogli się lepiej poznawać i umacniać więzy braterstwa pomiędzy naszymi seminariami.

1

  • pg

    Jak dla mnie, to najlepszy był wykład o.Benedykta 🙂

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.