W naszym seminarium raz w miesiącu organizowane są tzw. spotkania pastoralne. Tym razem gościliśmy u nas o. Bogdana Kocańdę OFMConv, który obecnie pełni posługę dyrektora domu rekolekcyjnego w Rychwałdzie k. Żywca.

Spotkanie z ojcem Bogdanem odbyło się dzisiaj wieczorem. Ojciec Bogdan w przeszłości pełnił posługę egzorcysty w diecezji kieleckiej. I z tą posługa był związany temat dzisiejszego spotkania. Ojciec podzielił sie z nami swoim bogatym doświadczeniem jakie nabył w życiu kapłańskim, a które związane jest właśnie z posługą egzorcysty. Przedstawił nam ogólne pojęcia związane z egzorcyzmami i zachowanie jakie powinny im towarzyszyć. Także co było bardzo wartościowe w tym spotkaniu to swego rodzaju konfrontacja rzeczywistości działania złego ducha, a tym jak ją pokazują filmy o tej tematyce. Jak wartościowe i interesujące było to spotkanie niech świadczy fakt, że z przewidzianych 30 minut na spotkanie, przeciągnęło się ono do półtorej godziny.

spotkanie w sali bł. Dunsa
spotkanie w sali bł. Dunsa

Spotkania takie jak te, mają nam przybliżyć jak wygląda to wszytko czego się uczymy w praktyce. Dlatego też zapraszamy do naszego seminarium ludzi. którzy specjalizują się w różnych dziedzinach i mogą nam przybliżyć różne sfery życia nie tylko kapłana, ale także chrześcijanina.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.