Czterech franciszkanów przyjęło święcenia kapłańskiew Krakowie w bazylice św. Franciszka, przy Franciszkańskiej 4 z rąk arcybiskupa koadiutora archidiecezji lwowskiej Mieczysława Mokrzyckiego.
Bracia:
* Paweł Odój
* Krzysztof Bawołek
* Jacek Orzeł
* Marek Warzecha
od 1 lipca bracia podejmą pracę duszpasterską w kraju i za granicą.

 

Arcybiskup Mokrzycki zachęcał noeprezbiterów do naśladowania sługi Bożego Jana Pawła II. „Naśladujcie Jana Pawła II w jego umiłowaniu Chrystusa, a wtedy i wasze życie wyda stokrotny plon (…). Nauczcie się od Papieża – Polaka modlitwy. Ona zawsze była jego siłą i nadzieją (…). Zapamiętajcie też z papieskiego przesłania, że kapłan jest człowiekiem Eucharystii” – apelował. „Sprawowanie Eucharystii powinno być dla was najważniejsze i najświętsze. Niech msza św. będzie absolutnie centrum waszego życia, centrum każdego dnia w waszym życiu” – wyjaśnił ostatnią myśl.
Przywołując słowa papieża Jana Pawła II z roku 1998, wezwał wszystkich braci do zdecydowanego kroczenia po drodze do świętości. „Każdy z was musi być święty, bo inaczej daremne będą wasze wysiłki wzywające ludzi na drogę świętości. Świat dzisiejszy woła o zakonników świętych. Tylko zakonnik święty może stać się w dzisiejszym świecie przejrzystym świadkiem Chrystusa i Ewangelii” – mówił.
Na zakończenie kazania prosił zakonników, aby wszędzie, gdzie postawi ich Opatrzność, dawali dobre świadectwo, tak, aby nikt nie miał wątpliwości, kto ich powołał i komu służą.
Przełożony krakowskiej prowincji franciszkanów o. Jarosław Zachariasz OFMConv gratulował nowo wyświęconym powołania i życzył im nieustannego upodabniania się do Chrystusa. „Życzę wam, byście przez resztę życia ani przez chwilę nie przestawali upodabniać się do naszego Pana i ciągle na nowo Go rozpoznawać w braciach, do których zostaliście posłani” – mówił o. Zachariasz.


Wspólne zdjęcie z arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim

 

Prowincjał podziękował szafarzowi sakramentu abp. Mokrzyckiemu za udzielenie święceń, wychowawcom, profesorom, duchowym kierownikom i rodzicom neoprezbiterów za wykształcenie i wychowanie ich. Jednocześnie prosił wszystkich o modlitwę za braci. „Nadal bądźmy przy nich blisko” – dodał.

za www.franciszkanie.pl

więcej zdjęć w Galerii

2

  • anna

    Życzę nowo wyświęconym braciom miłości Bożej i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień życia kapłańskiego.

    Odpowiedz
  • beata

    Neoprezbiterom życzę czerpania samej radości z powołania i posługi Bogu, niech Matka Boża ma Was w swojej opiece i obdarza potrzebnymi łaskami.

    Odpowiedz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.