Czas biegnie nieubłaganie i już mamy ponad tydzień nowego 2012 roku. W tym świątecznym czasie wiele się działo przy Franciszkańskiej 4.

Jak już stało się tradycją, w Święta Bożego Narodzenia – bracia z kursu II przy pomocy pozostałych w tym czasie w Krakowie braci organizowali 20-tą już edycję Żywej Szopki. Szczegóły na ten temat możecie znaleźć na stronie www.szopka.franciszkanie.pl. Po tym obfitym w wydarzenia czasie było co prawda kilka dni spokoju, ale w kilka dni po Bożym Narodzeniu bracia musieli uporać się z demontażem szopki i posprzątaniem placu. A w Nowym 2012 Roku, od 3 stycznia rozpoczęły się wykłady i normalne życie seminaryjne.

6 styczeń – to Uroczystość Objawienia Pańskiego, a u nas Kolęda w klasztorze i seminarium. Tego dnia tradycyjnie całą naszą wspólnotą udaliśmy się na mszę świętą do sióstr Klarysek z ul. Grodzkiej w Krakowie.

7 styczeń – to święto patronalne Seminarium (8 stycznia – rocznica urodzin św. Maksymiliana Kolbe). Z tej też okazji Instytut Studiów Franciszkańskich i WSD Franciszkanów wspólnie zorganizowali sesję naukową: „Św. Maksymilian – menadżer”.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.