01.10.2009r. Wieliczka

Ogólnopolskie obchody jubileuszu 800 lecia ustnego zatwierdzenia reguły św .Franciszka rozpoczęliśmy Kapitułą Namiotów w Wieliczce. To tutaj znajduje się replika Porcjunkuli – kościółka przy którym 800 lat temu Franciszek wraz z pierwszymi braćmi odbył ją po raz pierwszy. I jak wtedy tak i teraz można było powtórzyć słowa , że oto bracia tworzą prawdziwy obóz i wojsko rycerzy Bożych.

Do braci słowo wygłosił o. Raniero Cantalamessa OFMCap., rekolekcjonista papieski. Zachęcał braci by odkrywali Franciszka jako proroka uczącego słuchać głosu Boga we współczesnym świecie. Podkreślał również , że bracia muszą pamiętać o „korzeniach” Franciszka – Jezusie Chrystusie, Którego powinni głosić ludziom jako Osobę, a nie ideę.

Bracia dzielili się również swoimi świadectwami z pracy apostolskiej i duszpasterskiej, a spotkanie uświetniła swym koncertem pani Lidia Jazgar wraz z zespołem Galicja z Krakowa.

O godzinie 17:00 w czasie uroczystej mszy św. w Bazylice św. Franciszka słowo Boże wygłosił bp. Stanisław Padewski OFMCap. Zachęcał braci do wspólnoty myśli i serca w czasie obchodzonych uroczystości. Wyraził również pragnienie by Słońce z Asyżu jakim jest św. Franciszek, prześwietliło i nakierowało nas – franciszkanów – na właściwa drogę, oraz aby duchowy Wiatr nas „dotlenił”.

Wieczorem około godziny 20:00, w strugach deszczu odbył się mecz pomiędzy franciszkanami, a połączonymi siłami Wisły, Cracovii i Hutnika.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.