„Duszminki” to jedna z trzech grup, tworzących Wspólnoty Wiary i Światła, które działają przy seminarium ojców Franciszkanów w Krakowie.

Wspólnoty te to duchowe ruchy osób upośledzonych umysłowo, ich rodziców i przyjaciół, którzy spotykają się regularnie na wspólnej modlitwie, zabawie, wzajemnych rozmowach. Co miesiąc w czwartą niedzielę miesiąca w Kaplicy Włoskiej przy Bazylice Franciszkańskiej odbywają się msze święte dla osób skupionych wokół Wspólnot Wiary i Światła. Co roku członkowie wspólnot wyjeżdżają także na wakacyjne obozy rekreacyjne. W tym roku członkowie grupy „Duszminki” odpoczywali w Mszanie Górnej.

Do wypoczynkowej i bardzo urokliwej miejscowości położonej niedaleko Krakowa w dniu 27 sierpnia przyjechały 22 osoby zaangażowane w działalność wspólnoty; osoby upośledzone umysłowo, ich najbliżsi, animatorzy i bracia klerycy. Pobyt „Duszminków”w Mszanie Górnej zakończył się 2 września i przebiegał pod znakiem zabaw i wycieczek.

Wakacje we wspólnocie Duszminki
Wakacje we wspólnocie Duszminki

Członkowie wspólnoty „Duszminki” często bowiem brali udział w pieszych wyprawach, w trakcie których z ogromnym zaciekawieniem podziwiali uroki tutejszego krajobrazu. Codziennie na niewielkim boisku zastać można było rozbawioną młodzież, grającą w siatkówkę. Na każdym kroku można było również usłyszeć radosny śpiew „Duszminków”. Ważnym punktem obozu był wyjazd do Szczawnicy, gdzie wszyscy mogli zasmakować wód zdrojowych. Niemałą atrakcją okazał się również jednodniowy pobyt w Rabce, gdzie wszyscy z wielkim entuzjazmem korzystali z ofert „Rabkolandu”- szczególną popularnością cieszyły się „samochodziki”.

Wakacje we wspólnocie Duszminki
Wakacje we wspólnocie Duszminki

Ponadto nie zabrakło także ogniska z pieczeniem kiełbasek czy przejażdżek konnych. Humory dopisywały, pogoda również!

Wspólnota osób upośledzonych DUSZMINKI poszukuje wolontariuszy.

  • Młodzi ludzie, którzy chcą:
  • podzielić się swoim wolnym czasem
  • dać radość drugiemu człowiekowi
  • poznać prawdziwą przyjaźńWięcej informacji znajdziesz TUTAJ

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.