Bracia razem z wychowawcami udali się do Katowic, aby wziąć udział w sesji naukowej dotyczącej liturgii i jej piękna oraz wkładu Zakonu Serafickiego w działaniach na jej dzisiejszy przebieg. Wspólna podróż z braćmi z seminarium bronowickiego do katowickich Panewnik, gdzie odbywały się wykłady oraz wspólna celebracja Eucharystii na zakończenie wydarzenia dała nam wszystkim kolejny raz możliwość odświeżenia poczucia wspólnoty: zakonnej oraz w szerszym znaczeniu – wspólnoty Kościoła.

Również tego dnia, w Święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego, kiedy to modlimy się do Pana za wstawiennictwem wszystkich świętych pochodzących z naszego Zakonu oraz osób z nim związanych miało miejsce tradycyjne odnowienie ślubów, które każdy z braci składa w chwili profesji czasowej lub wieczystej, aby całkowicie oddać się Bogu i podejmować sposób życia naśladując Jego Syna, Jezusa Chrystusa.

Akt ten miał miejsce w czasie uroczystej liturgii Nieszporów (wieczornej modlitwy Kościoła), której przewodniczył gwardian naszego klasztoru w Krakowie, o. Roman Banasik.

[nggallery id=205]

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.